top of page
silikon-cephe-cam-cephe-kaplama-alüminyum-giydirme-cephe-kompozit panel-bina cam giydirme-aluminyum

Alüminyum Giydirme Cephe Sistemleri

     E system cephe kaplama ürünlerimiz, klasik yöntemlerle karşılaştırıldığında daha kullanışlı, daha hafif, daha estetik ve şık görünüşlü, hızlı ve pratik şekilde uygulanışı ve dekoratif çözümler sunan sistemlerdir. İç mekândaki dekoratif işlemlerin (mermer, seramik, parke alçıpan vb. ürünlerin) uygulanmasını kolaylaştıran ve aynı zamanda daha estetik görünmesini sağlayan projesine uygun özel detaylı çözümler sunabilmekteyiz. 

 

     İç mekândaki hemen hemen tüm projelerde karşınıza çıkan, kat arası döşemeye denk gelen yatay profillerin ve duvara veya kolona denk gelen düşey profillerin bitiş detayı sorunları Esystem cephe kaplama sistemleri ile artık sorun olmaktan çıkıyor.

 

     Firmamız; cephe profillerinin imalatı sırasında, binaya montaj aşamasında,  cephenin çevre izolasyonunda ve sonrasındaki iç dekorasyon işlemlerinde,  27 yıllık iş tecrübemiz sayesinde tüm aşamalardaki eksikleri görüp, bu eksiklikleri firmamıza özel patentli ürünlerimizi kullanarak iş, işçi ve son kullanıcı kalitesini ve konforunu arttıran ve bu kaliteyi sürekli ileri taşıyan bir firmadır.

 

     Esystem cephe kaplama sistemlerini, diğer sistemlerden ayıran en önemli özelliği ise, bugüne kadar yapılmayanı yapıp, silikon cephede (dıştan bakıldığında tamamı cam) içe açılır gizli kanat yapılabilmektedir. İstenir ise içe çift eksen açılım olarak ta uygulanabilir. Silikon cepheler, günümüz mimarisindeki plaza ve apartmanlarda standart pencereler yerine özellikle, salon vb. yaşam alanlarına denk gelen açıklıklarda artık daha çok tercih edilmektedir.  Bu gibi yerlerde kullanılan silikon cephe sistemlerinde, kanat açma sorunu yaşanmaktadır. Standart sistemlerde uygulanabilir kanat açma standardı, alt kısımdan dışarı doğru 25-30cm açıklık olacak şekilde sınırlıdır. Sınır tanımayan Esystem cephe kaplama sistemlerinde istenir ise içe açılır kanat kullanılarak, istenilen cam modülünün tamamını standart pencere sistemindeki gibi içeri açarak daha ferah ortamlarda yaşayabilirsiniz. 

                           cephe kaplama ürünlerimizi örnek referans resimleri ile birlikte detaylı açıklamalarını aşağıda inceleyebilirsiniz.

silikon-cephe-cam-cephe-kaplama-alüminyum-giydirme-cephe-kompozit panel-bina cam giydirme-aluminyum

Strüktürel Silikonlu Alüminyum Stik Cephe Sistemi (Esystem GF)

Strüktürel Silikon cephe sisteminde dıştan bakıldığında alüminyum profil görülmeyip, tümüyle cam görünümü oluşturulmaktadır. Binanızın dışından bakıldığında düşeyde ve yatayda sadece 15mm genişliğindeki cam derzleri ve 15mm derinliğinde fugalar ince çizgiler halinde göründüğünden dış cepheye şık bir görünüm kazandırır. 

Alüminyum İçe Açılır Strüktürel Silikonlu Cephe (Esystem Special NFI)

 E system cephe kaplama sistemlerini, diğer sistemlerden ayıran en önemli özelliği ise, bugüne kadar yapılmayanı yapıp, silikon cephede (dıştan bakıldığında tamamı cam) içe açılır gizli kanat yapılabilmektedir. İstenir ise içe çift eksen açılım olarak ta uygulanabilir. 

Alüminyum İçe Açılır Silikonlu Cephe Dıştan Özel Kapaklı (Esystem Special NFI Plus)

Bu sistemde içe açılır silikon cepheden tek farkı dıştan özel kapaklar ile kapaklı cephe görünümü elde edilmesidir. E system cepheleri için özel olarak tasarladığımız kapaklarımızı yatay ve düşeyde farklı derinliklerde tercihinize göre kullanılabilmektedir.

Alüminyum Çerçeve Cephe (E system ARF)

system ürünü olan bu sistemde dışarıdan bakıldığında cam modüllerini alüminyum çerçeveler içerisine alarak çok şık ve dekoratif bir cephe görünümü elde edilmektedir. Binaların dış cephelerine kattığı estetik güzelliği ile yapı mimarisine yepyeni bir boyut kazandırır. 

Tam Kapaklı ve Yarı Kapaklı Alüminyum Cephe Sistemleri

Tam kapaklı alüminyum cephe sisteminin özelliği cepheye dışarıdan bakıldığında dikeyde ve yatayda 50mm genişliğindeki alüminyum profillerin görünmesidir. Yarı kapaklı alüminyum cephe sisteminin özelliği cepheye dışarıdan bakıldığında sadece düşeyde veya yatayda  50mm genişliğindeki alüminyum kapak profilleri görünür.Diğer kısımda ise 15mmlik cam fugası görünür. Bu sistemde dışarıdan görünen kapak kısmının müşteri taleplerine göre pek çok farklı geometrik formda ve alternatif renklerde uygulanabilmektedir.

Transparan (spider) Cephe Kaplama Sistemleri

Saydamlığın önemli olduğu projelerde, farklı dizayn edilmiş taşıyıcı sistemler kullanılarak çarpıcı mimari tasarımların yaratılmasında kullanılan Transparan Cam Cephe sistemlerinin diğer cephe sistemlerinden farkı, alt taşıyıcı sistemin alüminyum profillerle değil, onların yerine cam veya paslanmaz elemanlardan oluşmasıdır.

Skyligt (ışıklık) Sistemleri

Günümüz mimarisindeki binaların Skylight (ışıklık) uygulamaları binalardaki doğal aydınlanma problemini çözen yapılarda açıklığın büyük olduğu ve gün ışığından daha fazla faydalanabilmek için, mimari estetiğe tamamlayıcı bir unsur olarak uygulanan sistemlerdir.

Çelik Takviyeli Alüminyum Cephe Kaplama Sistemleri

Bu sistemde, binadaki ankraj bağlantı noktaları geniş açıklık geçilen cephelerde alüminyum profillerin statik değerlerinin yetmediği durumlarda alüminyum karkasların içerisini çelik profiller konularak güçlendirilmesi gerekmektedir.

Please reload

Çapa 1
Çapa 2
Çapa 3
Çapa 4
Çapa 5
Çapa 6
Çapa 7
Çapa 8
bottom of page